Hlavní navigace

Na jaké chytáky si dát pozor při nákupu zájezdu na Last minute?

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 7. 2012

Chystáte se na dovolenou, ale pořídili byste ji raději se slevou? Pak se budete, jako mnoho ostatních, dívat po Last minute nabídkách. Na jaké faktory se zaměřit, abyste nakonec nebyli spokojení jenom s cenou?

Konečná cena 

Zjistěte si, zda jsou v ceně zahrnuty opravdu všechny náklady, třeba i to, zda nemusíte počítat i s nákupem dálničních známek nebo na místě platit ještě další poplatky. Nezapomeňte si zjistiti také ceny pohonných hmot a případné povinné očkování.

Poloha hotelu

Zmínka o tom, že se hotel nachází přímo u moře neznamená, že je u hotelu také pláž a ne jen skalnatý útes.  Pod popisem „s krásným panoramatickým výhledem“ se pravděpodobně skrývá ubytování umístěné vysoko na kopci. Je-li hotel v letovisku „s bohatými možnostmi zábavy“ nebo „s centrální polohou“, pak očekávejte rušnou oblast, kde to celou noc žije. Naopak „rychle se rozvíjející letovisko“ může být krycím názvem pro oblast s rozestavěnými hotely, kde je dosud nedostatečně vybudovaná infrastruktura, varuje zpráva cestovní kanceláře Neckermann CK. 

Umístnění pokoje

Ověřte si, že okna „na straně k moři“ opravdu znamenají výhled na moře a zda se výhledem do krajiny nemyslí také pohled na silnici či stavbu.

Popis pokoje

„Účelně zařízené pokoje“ jsou zpravidla místnosti skromně vybavené. „Přátelsky zařízené pokoje“ disponují obvykle stejným vybavením jako účelně zařízené, ale v hezčích barvách, upozorňuje na různé kličky cestovka.

Délka zájezdu 

Ujistěte se o tom, jak dlouho na pobytu skutečně budete aby počet dní strávených na dovolené nezahrnoval příjezd před půlnocí a odjezd po půlnoci, což vám teoreticky dovolenou prodlouží o dva dny. Orientujte se proto podle počtu nocí.

Doprava 

Zaměřte se na to, co zahrnuje pojem „cena za dopravu“ aby byly započteny různé letištní taxy a doprava na něj. Zjišťujte také délku letu, zda je přímý či s mezipřistáním. „Přímý let“ nemusí vždy znamenat, že letadlo letí rovnou z bodu A do bodu B. Může mít mezipřistání, při němž vy nemusíte z letadla vystoupit, radí zpráva.

Pojištění, smlouva a reference

Ověřte si také, zda je cestovní kancelář pojištěna proti úpadku. Neodbývejte ani prostudování smlouvy, zejména se zaměřte na označení cestovky, místa pobytu, druhu dopravy, vzdálenosti hotelu od pláže a druh pokoje. Na internetu zkuste najít také reference na cestovní kancelář, se kterou hodláte na dovolenou odjet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).