Hlavní navigace

Na elektřině a plynu ušetříme

Sdílet

Arsen Lazarevič 4. 9. 2015

Topné sezóny se bát nemusíme. Na elektřině bychom mohli ušetřit, ještě výrazněji na zemním plynu. V případě elektřiny bych hovořil o úspoře konečné celkové ceny do pěti procent. V případě zemního plynu tam je potenciál úspor podstatně výraznější, úspora může přesáhnout deset procent, uvedl ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor pro Český rozhlas s tím, že by také pomohla mírná zima.

Jiní odborníci jsou však při predikci cen elektřiny střízlivější: Ceny by měly být stabilní s možným mírným poklesem, který může být důsledkem například obchodní strategie jednotlivých dodavatelů (snaha o získání vyššího tržního podílu či speciální promo akce). Klíčový bude směnný kurz eura a případné oslabování koruny ČNB, řekl pro server oenergetice.cz Martin Chalupský, zástupce RWE.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2016 14:20

    Alek (neregistrovaný) ---.1d4.us

    Když sleduju teďka předpověď počasí, tak to vypadá opět na celkem mírnou zimu, ale do dubna času ještě halda. Nicméně jsem na podzim stihl ještě udělat obměnu v dodavateli tepla, takže za plyn si teďka držíme nižší cenu a pokud nebudem doma ještě muset topit na plný kule, tak nám to opět vyjde celkem solidně a bohemka by nám mohla vracet nějaký slušný přeplatek. Oujeee!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).