Hlavní navigace

Na co si půjčujeme? Na sázku do loterie i na úplatek

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 12. 2012

Ačkoli si podle statistik nejčastěji Češi půjčují na věci do domácnosti, výjimky se najdou a občas jsou i zábavné. Kvůli čemu jsou někteří spotřebitelé ochotni se zadlužit?

Půjčka na novou televizi sice není zrovna podle tipů a rad příručky finanční gramotnosti, ale nikoho asi nepřekvapí, že si ji spotřebitelé berou. Jeden z nich ale vehementně urgoval poskytnutí prostředků proto, že se mu stará televize rozbila zrovna v době mistrovství světa v hokeji. Peníze tedy potřeboval nutně a okamžitě proto, aby podle jeho slov mohl večer stihnout večerní zápas.

Jindy call centrum nebankovního poskytovatele půjček Profi Credit zaznamenalo hovor klientky, která se ocitla ve finanční tísni a neměla na zaplacení nových zubů. Peníze bylo potřeba poskytnout promptně, protože druhý den měla kromě zubařského zákroku také domluvené rande: Plosím Váš, nutně potžebuji peníže na nové žuby, mám je objednané, a když mi nepůjčíte, budu bežžubá a navíč bež chlapa.

Další neodkladnou záležitostí byl klient, který potřeboval půjčit peníze, aby si mohl vsadit loterii. Měl totiž živý sen o tom, že vyhraje velkou částku peněz. Jak to se sázením dopadlo, už se zpráva nezmiňuje.

Další klientka se na věřitele obrátila s tím, že jde do nemocnice na operaci a potřebuje peníze na úplatek pro pana doktora. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).