Společnost BP devastuje moře, na jejích akciích ale můžete slušně vydělat

Jméno společnosti BP nechvalně proslulo zejména nedávnou havárií na těžební plošině, která denně způsobuje unikající ropou z vrtu nové škody. Společnost přislíbila, že odstraní škody, které havárie napáchala. To nebude zrovna nízký účet. Investory proto ovládla panika a akcie společnosti zažily hluboký propad. Nyní jsou se svou cenou pro ty, kteří zachovají chladnou hlavu, dobrou příležitostí k nákupu. Nedávný pokles cen akcií společnosti BP je zcela šokující – ve skutečnosti neexistuje odůvodnění pro tento pohyb. Při současných úrovních je BP levná podle jakékoli normy. Může poklesnout ještě níže, ale z dlouhodobé perspektivy (déle než 5 let) by měla být jasnou příležitostí k nákupu, potvrdil hlavní stratég akcií Christian Tegllund Blaabjerg ze Saxo Bank.

My z dlouhodobého hlediska BP věříme ze dvou důvodů: BP nezkrachuje. Je to 4. nejziskovější společnost na světě, což znamená, že je velmi pravděpodobné, že bude schopná pokrýt náklady čištění a všechny náhrady škod, pokuty a soudní náklady. Zvláště když tyto náklady budou rozloženy na dobu více let. Za druhé, akcie jsou neobyčejně levné, uvedl Blaabjerg s tím, že má společnost BP mimořádnou finanční sílu a měla by být schopna snadno pokrýt náklady čištění plus všechny náhrady škod, pokuty i náklady nesoudních řízení.

Dejte pozor, v ČR nabízí investiční služby neoprávněná osoba Nelákejte zloděje na plnou schránku, nechte si poštu přeposílat