Hlavní navigace

Můžete získat dotaci na dětskou skupinu. Ministerstvo rozdá miliardu

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 11. 2015

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) z Operačního programu Zaměstnanost uvolní miliardu korun na vybudování a provoz zařízení péče o děti předškolního věku.

Výzvy, přes které mohou zájemci žádat o dotaci, jsou určené pro budování a provoz zařízené péče o děti podle zákona o dětských skupinách nebo podle živnostenského zákona (vázaná či volná živnost). Jedna výzva platí pro celou ČR (s výjimkou Prahy) a obsahuje 882 milionů korun. V té druhé je (tentokrát právě jen pro hlavní město) připraveno 118 milionů korun.

O finanční podporu mohou žádat firmy, státní podniky, ale i OSVČ, neziskové organizace, vzdělávací instituce apod. Podmínkou však je, aby kapacita zařízení byla minimálně 5 a maximálně 24 míst.

Podporována budou zařízení zajišťující péči o děti již od jejich narození (prostřednictvím vázané živnosti), respektive od jednoho roku věku (dětské skupiny) za ceny dostupné široké veřejnosti.

Chceme podpořit rodiče při každodenním slaďování pracovního a rodinného života a zároveň usnadnit poskytovatelům založení dětských skupin, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Žádosti mohou zájemci podávat do 30. dubna 2017. Podrobnosti ke každé výzvě najdete na webových stránkách Evropského sociálního fondu pod záložkou Výzvy (výzva č. 035 a výzva č. 036).

MPSV také spustilo nový web s informacemi o zaevidovaných dětských skupinách rozčleněných podle krajů a návodem, jak dětskou skupinu založit a co je pro to potřeba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).