Hlavní navigace

MPSV rozdá dotace na provoz mikrojeslí

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce více podpořit rozvoj tzv. mikrojeslí. Vyhlašuje proto dvě výzvy, v rámci kterých je možné čerpat dotace na jejich provoz.

Mikrojeslemi se myslí péče o děti od šesti měsíců do čtyř let v kolektivu maximálně čtyř dětí, a to pět dní v týdnu minimálně po osm hodin denně.

Výzvy č. 126 a 127 „Pilotní ověření péče o nejmenší děti v mikrojeslích“, vyhlášené v rámci Operačního programu Zaměstnanost, umožňují obcím, organizacím zřízeným obcemi či neziskovým organizacím získat finanční podporu na vybudování a provoz mikrojeslí. Finanční prostředky lze využít i na vzdělávání, ve které lze mj. získat profesní kvalifikaci „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky“, vysvětluje zpráva MPSV s tím, že cílem je pilotně ověřit nový systém těchto služeb, zajistit průběžné vzdělávání chův a zjistit možnosti zavedení tzv. garance místa v předškolních zařízeních pro děti od jednoho roku věku a zájem o tuto službu. Pokud se systém osvědčí, začne MPSV připravovat příslušné legislativní změny.

Projekty na vznik a provoz mikrojeslí by měly být realizovány obcí, nebo ve spolupráci s obcí. Příjemci finanční podpory budou úzce spolupracovat s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, které nabídne komplexní poradenství a podporu, účast na workshopech, konferencích apod, vysvětluje zpráva MPSV.

Výzva č. 127, na kterou je vyčleněno 40 milionů korun, je určena pro Prahu, výzva č. 126 se 100 miliony Kč pak pro žadatele z ostatních regionů.

Žádosti o podporu můžete předkládat prostřednictvím monitorovacího systému MS2014+ od 16. května do 6. června 2016.

Vážní zájemci o dotaci si mohou MPSV o konzultaci a technickou podporu při přípravě projektových žádostí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).