Ratingová agentura Moody´s zhoršila výhled pro české bankovnictví

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service snížila výhled českého bankovnictví ze stabilního na negativní. Agentura předpokládá, že se výrazně zhorší kvalita aktiv i ziskovost bank. Podle České národní banky ani České bankovní asociace však tuzemskému finančnímu systému žádná krize nehrozí a čtvrtletní výsledky českých bank potvrzují stabilitu bankovního sektoru.

I přesto, že většině tuzemských bank čistý zisk v prvním čtvrtletí mírně poklesl, například skupině ČSOB se zisk zvýšil o 22 procent, Raffeisenbank o 15 procent. To se s bankami ve vyspělých zemích, které dostávají stamiliardy z veřejných prostředků, nedá srovnávat. Proto čeští odborníci nad rozhodnutím ratingové agentury kroutí hlavou.

Cena benzinu překročila 27 Kč za litr V USA zkrachovala další banka, BankUnited        
MoB
MoB (neregistrovaný)
22. 5. 2009 11:47 Nový

Hajzlíci to jsou

celé vlákno
Závidí, že naše banky jsou v lepší kondici (bez ohledu na příčiny, tj. prakticky neexistenci investičního trhu v ČR) než všechny americké a západoevropské dohromady... tak škodí. To je na přesdržku, aspoň mediální... :(
Mameluk
Mameluk (neregistrovaný)
24. 5. 2009 10:20 Nový

Re: Hajzlíci to jsou

celé vlákno
Možná je to i tím, že tu nemáme žádné přebytečné banky jako v USA:-D. U nás přežijou jen ty nejsilnější a ty tu máme:-))).