Hlavní navigace

MONETA umožňuje skrze podílový fond investovat do Applu, Facebooku a dalších gigantů

Sdílet

MONETA Money Bank nově umožňuje svým klientům investovat do Applu, Facebooku, Microsoftu a dalších společností. Umožňuje to skrze podílový fond AXA Selection Global Equity. Sjednat si jej můžete buď sami přes internetové bankovnictví nebo na pobočkách banky. Fond za posledních 10 let přinášel průměrné zhodnocení 8,09 % ročně.

Kromě již zmíněných firem jsou v podílovém fondu zastoupeny i další globální společnosti, a to Amazon, SAP, Johnson & Johnson, Alphabet (Google), Facebook, JPMorgan Chase, Berkshire Hathaway a Siemens. Celková skladba zahrnuje až 3000 titulů.

Kromě toho banka začala nabízet další dva fondy, a to AXA Selection Opportunities a AXA CEE Dluhopisový fond.

AXA Selection Opportunities obsahuje také alternativní investice a je určen klientům, kteří chtějí investovat na trhu se zlatem a dalšími komoditami, dále pak do akcií a do netradičních typů dluhopisů.

Podílový fond AXA CEE Dluhopisový je konzervativní a obsahuje měnový mix s převahou české koruny jako zdroje potenciálu nadvýnosu v časech nízkých výnosů. Je určen těm, kteří důvěřují spíše lokálnímu trhu a preferují dlouhodobá horizont v délce minimálně 3 let.

Do všech fondů lze investovat od 300 Kč měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).