Hlavní navigace

MONETA kupuje Wüstenrot–stavební spořitelnu a Wüstenrot hypoteční banku. Bude jediným vlastníkem

Sdílet

MONETA Money Bank a německý koncern Wüstenrot & Württembergische AG se dohodli na koupi 100 % akcií stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot. Transakce by měla být vypořádána 1. dubna 2020 poté, co ji schválí Česká národní banka a český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

MONETA tím získá 100% podíl ve společnosti Wüstenrot – stavební spořitelna a 100% podíl ve společnosti Wüstenrot hypoteční banka. Kupní cena činí 180 400 000 EUR, což odpovídá přibližně částce 4,6 miliardy Kč. Banka ji bude financovat z přebytku vlastního kapitálu a z volné likvidity. Prodávající bude také mít nárok na výplatu dividendy.

Stávající generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot Michael Pupala zůstane i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva obou společností, tedy stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot, a zároveň posílí tým vrcholového managementu společnosti MONETA.

MONETA tímto krokem zvětší svou klientskou základnu o přibližně 350 000 klientů a zvýší balanci svých retailových vkladů zhruba o 50 miliard Kč, respektive o 44 %. A téměř zdvojnásobí balanci svého hypotečního portfolia. Akvizice posílí pozici společnosti banky na trhu retailového bankovnictví. Podíl na trhu hypoték vzroste ze stávajících 3,2 % na více než 6 % a podíl na trhu retailových klientských vkladů se zvýší ze stávajících 5 % na odhadovaných 8 %. Akvizice zároveň i zvýší podíl spotřebitelských úvěrů o 25 % získáním nezajištěných retailových úvěrů ze stavebního spoření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).