Hlavní navigace

MMF představí novou regulační strategii na setkání států G-20

Sdílet

Jiří Velinský 30. 10. 2008

Mezinárodní měnový fond (MMF) na setkání zemí G-20 ve Washingtonu v příštím měsíci předloží novou regulační strategii. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na šéfa MFF Dominika Strauss-Kahna.

Strauss-Kahn prohlásil, že se spíše obává světového ekonomického zpomalení a jeho sociálního dopadu, než o nestálost na akciových trzích. Šéf MMF totiž očekává, že se situace na trzích zklidní poté, co začnou fungovat vládní balíčky. Strauss-Kahn řekl, že by MMF neměl být považován za „hasiče“, co přichází zachránit postižené země, ale že by Fond měl sloužit také jako „zedník“, který by pomáhal přestavět ekonomiku.

Role Mezinárodního měnového fondu jako koordinátora světové regulace musí být znovu potvrzena, prohlásil Strauss-Kahn. Kvůli tomu představím na setkání G-20 plán ohledně nového vedení nebo nové regulační strategie, která se bude zakládat na pěti principech.

Mezi těchto pět principů by například měly patřit nové typy půjček, které by ulehčily krátkodobé problémy s likviditou v některých ekonomikách a také navýšení zdrojů MMF, které jsou nyní podle jeho šéfa nedostatečné na to, aby pokryly všechny požadavky.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).