Hlavní navigace

Mládek: S Amazonem pořád jednáme

Sdílet

Arsen Lazarevič 23. 6. 2014

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se snaží stále nalákat společnost Amazon, aby svůj sklad vystavěla v Brně. Pokud jde o zvažovaný projekt Amazonu v Brně, jsem v osobním kontaktu s tímto významným referenčním investorem. Vím, že pro toto rozhodnutí společnosti Amazon byla důležitá kontroverzní rozhodnutí brněnského zastupitelstva, uvádí na stránkách resortu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Snažíme se proto nabídnout společnosti jiné vhodné lokality v České republice a uděláme maximum pro to, abychom v konkurenci okolních zemí, které by takto významnou investici rády získaly, uspěli, dodává Mládek. Podle něj  Amazon není důležitý jen jako tvůrce mnoha set pracovních míst, ale také jako vynikající reference pro možné další zahraniční investory.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2014 8:57

  jan (neregistrovaný) ---.army.cz

  1500praovních míst je na první pohled slušné číslo ale pokud máme půl milionu nezaměstnaných plus další statisíce práce se štítících na sociálních dávkách od narození do smrti, tak to číslo nic neřeší. Navíc by ministr neměl tak okatě lobovat za soukromý podnik neb to nevypadá dobře..
  Jinak zaměstnanci amazonu budou najímáni přes různé agentrury práce což většinou znamená na dobu určitou, aby se nemusely státu platit povinné odvody za zaměstnance.
  Nebo jako jako třeba u Foxconu, kde zaměstnaci bydlí v ubytovně ale agentura si účuje jejich dopravu ze 100 km vzdálenosti. Tohle by měl Mládek prověřit.

 • 24. 6. 2014 10:40

  V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

  Kvůli pofidérním 1500 pracovním místům penězi z našich daní podpoří zahraniční firmu, která podstatně víc lidí o pracovní místo připraví tím, že svou nekalou konkurencí způsobí krach spoustě českých eshopů a ještě své zisky vyvede do zahraničí. Za to by bylo potřeba Mládka vypískat, a někteří nešťastníci mu ještě tleskají. :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).