Hlavní navigace

Ministr průmyslu a obchodu předloží vládě zpřesněný plán na potírání byrokracie

Sdílet

Jiří Velinský 19. 11. 2008

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží vládě „Upřesnění Plánu snížení administrativní zátěže podnikatelů do roku 2010 ve vybraných resortech“. Podnikatelům by se během dvou let měla snížit administrativní zátěž o pětinu.

Jde o snížení zátěže o 20 procent do roku 2010 konkrétně u šesti ministerstev – financí, práce a sociálních věcí, zdravotnictví, životního prostředí, zemědělství a průmyslu a obchodu.

V zájmu dosažení stanoveného záměru snížit administrativní zátěž podnikatelů se navrhuje provést analýzu stávajících statistických zjišťování z hlediska nutnosti prvotního zjišťování údajů a z hlediska jejich skutečné potřebnosti a využitelnosti, uvedl Matyáš Vitík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. Termíny pro dokončení jednotlivých analýz jsou navrženy tak, aby se změny vedoucí ke snížení zátěže podnikatelů mohly promítnout do programu statistických zjišťování pro rok 2010.

Analýzou již v roce 2005 prošlo 245 právních předpisů, které představují pro podnikatele 2 168 povinností a náklady 86,4 miliardy korun ročně. Upřesnění Plánu snížení administrativní zátěže, které jde nyní do vlády, se týká šesti resortů, jejichž právní předpisy působí celkovou administrativní zátěž 76,8 miliardy korun. Čtěte více: Založení firmy v ČR trvá zhruba 24 dní

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).