Hlavní navigace

Ministerstvo financí zamítlo odvolání zájemců o zakázku na odstranění ekologických škod

Sdílet

Redakce 18. 5. 2009

Ministerstvo financí zamítlo odvolání tří zájemců z prvního kola výběrového řízení na státní zakázku na odstranění ekologických škod, které vznikly před rokem 1992. Informoval o tom ředitel ministerstva financí Tomáš Uvíra v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Neúspěšní zájemci o zakázku v hodnotě až 115 miliard korun se teď podle něj mají možnost odvolat k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Námitky proti vyřazení z tendru podalo sdružení PPF Advisory, Ecosoil Sud, AVE CZ odpadové hospodářství a Dekonta, konsorcium Deme Environmental Contractors a Dredging International a sdružení firem PD-Gruppe – Stavoprogres Brno. Do druhého kola, kde bude rozhodovat už pouze cena, postoupily firmy Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services. V prvním kole uchazeči museli prokázat schopnost zvládnout zakázku.

Již od vypsání tendru se mluví o zakázce obřích rozměrů. Ministerstvo tak vysokou částku hájí tím, že pokud by se ekologické škody odstraňovaly zadáváním jednotlivých zakázek, nestihl by stát do roku 2015 dostát svým závazkům. Stát přitom vlastníkům zamořených území slíbil, že odstranění ekologických škod zaplatí. Pokud by stát závazek ve stanovené lhůtě nesplnil, hrozily by mu žaloby nebo arbitráže.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).