Hlavní navigace

mHypotéka od mBank - bez poplatků

Sdílet

Redakce 7. 1. 2008

Nízkonákladová mBank začala nabízet také hypoteční úvěry. Rozšířila tak svou nabídku „produktů bez poplatků“. I u hypoték totiž zachovává nulovou poplatkovou politiku.

Zároveň přichází s novinkou na trhu, která spočívá v úročení hypotéky na takzvaném bilančním principu. Principem bilančního mechanismu je to, že úroky klient platí pouze z rozdílu mezi průměrným zůstatkem na běžném účtu a aktuální výší hypotéky. Pokud má například klient milionovou hypotéku a zároveň na účtu sto tisíc korun, úroky platí jen z devíti set tisíc. Další výhodou je možnost předčasného částečného i úplného splacení úvěru kdykoliv bez poplatků.

Hypotéky jsou poskytovány až na 45 let, přičemž posouzení a zpracování žádosti o úvěr je zdarma. Zdarma je i otevření a správa úvěrového účtu. Úroková sazba začíná na 4,52 % p.a. Další novinkou je flexibilní úroková míra. Variabilní úrokovou sazbu vypočítají na základě PRIBORu (cena peněz na mezibankovním trhu, kterou vyhlašuje Česká národní banka) a marže banky. Vždy tedy budete vědět, z čeho se skládá váš úrok. Hlavní výhodou variabilní úrokové sazby je to, že je aktuálnější a lze ji tak nastavit nižší než fixní úrokovou míru. Můžete si ovšem dohodnout i fixní úvěrování, nebo svoje rozhodnutí kdykoliv změnit.

Nad svým hypotečním úvěrem má klient plnou kontrolu přes internet.

mBank chystá v budoucnosti také spuštění spotřebitelských úvěrů a nabídku kreditních karet. Letos chce navíc otevřít dalších 18 kiosků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).