Hlavní navigace

MetLife o prázdninách zdvojnásobí u dětské pojistky plnění za úrazy

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 7. 2016

Téměř polovina rodičů neví, že děti musí ze zákona nosit přilbu až do 18 let. Každý třetí rodič si myslí, že je povinná jen do 15 let. Zákon přitom místo toho říká, že dítě mladší 15 let smí jet na silnici jen pod dohledem osoby starší 15 let.

Každý třináctý rodič se dokonce domnívá, že malí cyklisté nemusejí mít helmu vůbec. Přitom skoro třetina dětí už zažila úraz po nehodě na kole. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Metlife, která v rámci dětského pojištění Kamarád i všech dalších pojištění pro děti zdvojnásobí pojistné plnění za všechny úrazy, ke kterým dojde v průběhu školních prázdnin.

Ze statistiky pojišťovny MetLife vyplývá, že nejvíce dětských cyklistických úrazů se přihodí v letním období, nejčastěji jde o zlomeniny – především klíční kosti a oblast předloktí. Podle zkušeností Thomayerovy nemocnice v Praze většina cyklistických úrazů u dětí patří ke středně závažným či závažným zraněním a vyžaduje hospitalizaci (nejčastější zlomeniny dlouhých kostí horních končetin, hlavně v okolí loketního kloubu).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).