Spočítejte si...

Zavřít

mBank dostane nového generálního ředitele, stávající končí

Současný generální ředitel mBank Jiří Báča ke konci června mBank opustí a bude nahrazen novým generálním ředitelem. Podle oficiálních informací banky jsou důvody jeho odchodu „nové výzvy v profesním i osobním životě“.

Jiří Báča v mBank působí od 1.1.2008, kdy vystřídal tehdejšího generálního ředitele Sergiusze Najara, který mBank přivedl na český trh.

Během roku mBank získala přes 200 000 klientů a stala se fenoménem pro nízkonákladové bankovnictví. Podle zdrojů blízkých mBank však vedení české mBank v posledních měsících naráželo na odlišné názory polské centrály v Lodži. To mohlo být jedním z důvodů, proč začalo docházet ke stagnaci nových služeb mBank oproti původním záměrům a příslibům české pobočky. Čeští klienti bank jsou přitom oproti polským klientům velmi nároční na kvalitu bankovních služeb, zvláště pokud banka působí výhradně na internetu.

Podle ČNB klesne česká ekonomika o 2,4 procenta Finanční systém USA je ještě zranitelný, ale životaschopný        
Ivan6
Ivan6 (neregistrovaný)
7. 5. 2009 17:55 Nový

Díky

celé vlákno
Baca si zaslouzi podekovani minimalne za pozitivni zmenu pro klienty kterou prinesl na nas trh a lidsky zpusob komunikace. Takovej vstup na trh jako mBank uz asi jen tak nekdo nepredvede. Snad to ted nepude do polskyho kopru. Diky
Vostro1000
Vostro1000 (neregistrovaný)
7. 5. 2009 18:30 Nový

Re: Díky

celé vlákno
Také se připojuji, díky pane Báčo, skvělá práce. Poslední půlrok sice těžká stagnace, ale pokud chápu dobře, že jste měl svázané ruce polskými otěžemi, tak i tak klobouk dolů. Spokojený mKlient.
Pavel
Pavel (neregistrovaný)
7. 5. 2009 22:44 Nový

Mno...

celé vlákno
Ja nevim, ale treba SIPO a nebo uvery ci kontokorent neni projev narocnosti klienta, ale minimalni uroven standardu z doby kamenne. To uz nemluvim treba o embosskach, jejich zajisteni a nebo jejich pojisteni, vcetne treba cestovniho a dalsich sluzbach. To bych take ocekaval v tom zakladu. Jestli tohle Polaci nechteji, tak potes koste s jejich ekonomickym modelem. A to se vzdycky rikalo, ze jsou to dobry vekslaci, takze bankovnictvi bych ocekaval vymakany.
bojler
bojler (neregistrovaný)
8. 5. 2009 17:35 Nový

Re: Mno...

celé vlákno
No vidite a ja povazuju pojisteni platebnich karet jako naprostou zbytecnost. Zvlast, kdyz je i takove embossky blokace za 0,- a ne za 2000Kc... no a co se narocnosti zakazniku a formulace v clanku pise, to povazuju za totalni hovadinu. Kdyby byli zakaznici narocni a chteli precizni core sluzby, tak by to u nas nevypadalo tak, jak to vypada.
Pavel
Pavel (neregistrovaný)
9. 5. 2009 22:15 Nový

Re: Mno...

celé vlákno
Pojisteni u emboss karty je podle mne standard. Kdyz uz ne pojisteni rizik, co z je dobra vec, tak treba pojisteni cestovni, ktere se na ni vaze. Ale to je jiste vec individualni. Nicmene bych rad vedel, jak by to u nas vypadalo, kdyby zakaznici byl narocni? Jde o to, ze tady proste s bankovnim sektorem lide nehnou, zkusenosti ze zahranici neprihlizeji k tomu, ze tam venku to funguje o par desetileti dele a trh vcetne konkurence je tam jiz vytribeny. Tady v podstate moznost vyberu neexistuje. Bud solidni sluzby, ale drahe a nebo levne ci dokonce zdarma, ale pak nepolehlive a nebo neduveryhodne.
rom35
rom35 (neregistrovaný)
10. 5. 2009 19:53 Nový

Re: Mno...

celé vlákno
Jsem nepochopil, co je na mBank nespolehlivé nebo nedůvěryhodné... Tohle jsou, vážený pane, pouze demagogické řečičky bez podkladu...
PM
PM (neregistrovaný)
11. 5. 2009 14:07 Nový

Re: Mno...

celé vlákno
SIPO u mBank je, k mKontu je zdarma čipová emboss Visa. Kontokorent pravda neni a pojisteni take ne.