Hlavní navigace

Mastercard v Evropě jde na ruku transgenderům LGBTQ+, bude mít pro ně speciální kartu

Sdílet

Lenka Kašparová 14. 7. 2020

Mastercard hodlá ještě letos uvést v Evropě novou platební kartu True Name™, která umožňuje používat genderovou identitu podle přání vlastníka. V USA byla karta uvedena už v roce 2019. Společnost chce tímto krokem vyjádřit podporu LGBTQ+ komunitě. Mnoho lidí se musí vyrovnat s tím, že identita uvedená na jejich platební kartě neodpovídá tomu, kým se ve skutečnosti cítí být.

Především členy transgenderových a nebinárních komunit může jméno uvedené na platební kartě dostávat do nepříjemných situací, protože oficiální změna jména s sebou nese nutnost absolvovat zdlouhavý a náročný úřední proces. Přitom skoro třetina (32 %) dotazovaných z trans a nebinárních komunit uvádí, že poté, co se prokázali dokladem totožnosti, byli pro svůj vnější vzhled terčem posměchu, urážek či odmítnutí služby.

Karta True Name™ umožňuje jednotlivcům užívat si nakupování s kartou, která nese jméno, jakému dávají přednost. Jako spojenci komunity LGBTQ+ máme možnost vyvolat skutečnou a smysluplnou změnu, která k řešení tohoto problému přispěje, říká Mark Barnett, prezident společnosti Mastercard pro evropský trh.

S kartou True Name se nepojí žádné dodatečné požadavky nad běžný rámec podmínek kreditních programů, její vydání tedy není o nic složitější.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 7. 2020 7:38

  Victor z Ovieda

  Dneska kdo není buzna a nebo tmavý,tak jako by nebyl.Za chvíli se asi začnu stydět za to,že jsem bílý heterosexuální muž.Bolí mě nervy.

 • 15. 7. 2020 13:53

  Sisina39

  To je paráda, a komu tím prospějete. Vždy je třeba hlídat tok peněz,od toho se to odvíjí.Speciální karta je jako v čem,že se chtějí odlišovat od normálních lidí,žen a mužů,protože jsou něco více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).