Hlavní navigace

Marksová: Důchodový věk by měl být maximálně 70 let

Sdílet

Arsen Lazarevič 14. 5. 2014

Podle ministryně práce Michaela Marksové by neměl maximální důchodový věk přesáhnout 70 let. Navrhuje to také nová důchodová komise, kterou vede profesor Martin Potůček. Komise také navrhne  zrušení druhého pilíře penzijní reformy nejpozději do roku 2016. Zrušení 2. pilíře nebude těžký úkol. Panuje tu shoda politických stran. O druhém pilíři navíc hlasovali občané takzvaně nohama, tedy, že do něj vůbec nevstoupili, dodal Potůček.

Podle současných pravidel děti, které se narodily v tomto roce, mají podle nynějších pravidel odejít do důchodu v 73 letech. A děti, které se narodí za deset let, se důchodů dočkají až v 75 let. Podle Marksové je to příliš a navrhuje limit 70 let. Nedovedu si vůbec představit, že by to šlo nad tuto hranici, řekla ČT.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 5. 2014 19:03

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Mě by zajímalo, kdy půjde do důchodu ta Marxová. Když slepice houby dělá, kvokat vydrží. Ale už vidím roztřeseného sedmdesátníka, jak řídí ve špičce třeba autobus typu dlouhý Solaris, kde se vejde klidně i 200 lidí. Na rozdíl od pilota má ovšem desetinový plat a víc než milionkrát větší pravděpodobnost, že se něco stane. Je to všechno blbost, Klasika, chlapi v 65 a ženský podle počtu dětí o těch pár let dříve. A jinak to nebude. Proč taky, zkuste dneska po padesátce sehnat práci. A to vám podle té kačeny Marxojc bude zbývat pouhých 20 let. Sami asi cítíme, že jsou to všechno nesmysly. Mě bude padesát a jsem po práci dost vyřízenej. A to neřídím autobus ani nekopu kanály. Nehledě na to, že dalších 20 let m oje organizace stejně asi nedá. Tak vo co jde?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).