Hlavní navigace

Management ČSA zeštíhlil a přijal nový plán k záchraně společnosti

Sdílet

Josef Janda 18. 11. 2009

Na mimořádné valné hromadě akcionářů Českých aerolinií byl přijat plán, která má leteckého přepravce dovést k dlouhodobé stabilizaci, jenž je nutná pro vrácení firmy mezi ziskové společnosti. Záchranný plán, který byl akcionáři přijat, nepočítá s prodejem klíčového majetku, který tvoří hlavní podnikání firmy. Managament se snažil vrátit důvěru společnosti v očích finančního sektoru a financovat veškerý provoz prostřednictvím standardních bankovních úvěrů.

Dostáváme se do výrazně komfortnější pozice, kdy se nebudeme muset zbavovat části majetku související s klíčovým byznysem typu handling nebo letadla, uvedl předseda představenstva a prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák a dodal: Zároveň nejsme nuceni rozhodovat o divesticích ostatního majetku, jako je např. duty free nebo administrativní budova, pod tlakem potřeby získat okamžitou hotovost.

Na mimořádné valné hromadě došlo také ke snížení počtu členů představenstva a to z devíti na pět. Snížení počtu členů došlo i v dozorčí radě, kde byl počet členů snížen z 12členného orgánu na polovinu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).