Spočítejte si...

Zavřít

LN: Citibank chce po klientech číslo karty a PIN

Banky sice tvrdí, že po klientech číslo karty a PIN nikdy přes internet nevyžadují, praxe je ale jiná. Lidové noviny upozornily na skutečnost, že Citibank při přihlašování do aplikace internetového bankovnictví vyžaduje právě tyto dva údaje.

Citibank je zároveň celosvětově nejčastější obětí phishingu, útoku, při němž pachatelé po klientech bank chtějí buď přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, nebo právě číslo karty a její PIN.

V poslední době se i v České republice šíří ještě nebezpečnější způsob útoku – pharming. Při něm je napaden počítač uživatele trojským koněm, který přesměruje uživatele na stránky k nerozeznání podobné od stránek banky. Zaznamenány byly dva případy, které spolu pravděpodobně souvisí – Raiffeisenbank a Česká spořitelna. Poslední útok je ale mnohem širší a má nadnárodní charakter.

Ještě před Lidovými novinami o požadavku Citibank psal v článku „Slepá ulička legality“ na svém blogu na Lupě Adam Koppel.

Zdroj: LN

Hillary Clinton obdržela za 1. čtvrtletí více než 26 mil. USD na prezidentskou kampaň HVB Bank a Živnostenská banka mají nové vedení        
TIPAŘ
TIPAŘ (neregistrovaný)
2. 4. 2007 15:36 Nový

Citibank ~ nejdražší a s problémy

Viz mesec.cz/diskuse/14 k mesec.cz/texty/anketa-o-nejpropracovanejsi-bankovni-internetove-stranky

+ Citibank: bezpečnější internetbanking s přenosem nákladů na klienta
http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=4816 vč. sidkuse