Hlavní navigace

Liftago bude doručovat i zásilky. Řidiči si za jednu jízdu mohou vydělat dvakrát

Sdílet

Český přepravní startup Liftago spojí síly s logistickou společností Zásilkovna. Nově tak řidiči Liftaga budou zajišťovat i přepravu zásilek.

Naší vizí je menší počet komerčních přepravců, kteří jsou vytížení z různých zdrojů poptávky, ať už jde o taxi, nebo přepravu zásilky. Proto chceme využít stávající vozy naplno a v průběhu celého dne, říká Ondřej Krátký ze společnosti Liftago.

V novém modelu budou moci řidiči kombinovat poptávky na zásilky i osobní přepravu. V kufru tedy řidič poveze zásilky a mezitím může nabírat pasažéry na blízkých místech. Prakticky si tak za jednu jízdu vydělá dvakrát – za zásilku i za pasažéra.

Spuštění projektů je naplánované na druhé čtvrtletí roku 2019. Služba bude nejdříve dostupná v Praze včetně okrajových zón a dále pak v Brně a v Ostravě. Spolupráce bude fungovat tak, že si objednáte své zboží v e-shopu spolupracujícím se Zásilkovnou, z nabídky si vyberete express doručení a následně je vybrán nejbližší Liftago řidič. Ten zboží vyzvedne ve skladu e-shopu a doveze vám ho.

Taková služba se bude hodnotit jako prémiová a její cena bude vyšší, než za standardní doručení zásilky. Na druhou stranu ale Zásilkovna nabídne záruku doručení zásilky do hodiny nebo 90 minut.

V budoucnu chystá Liftago spolupráci i s dalšími subjekty. Ve všech případech se bude jednat o hráče na poli e-commerce či městské logistiky, které momentální stav zásilkových sítí brzdí v rozvoji. V mnoha případech jsme zjistili, že kapacita našich řidičů je mnohem větší než standardních rozvozových služeb, uzavírá Ondřej Krátký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).