Hlavní navigace

Lidé požadují odvolání guvernéra ČNB, sepsali petici

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 11. 2013

Na internetu se objevila petice, která požaduje odvolání guvernéra ČNB Miroslava Singera. Signatářům vadí především nedávné devizové intervence, které vedly k oslabení koruny: To nutně vede k inflaci, zdražení importovaného zboží a tím dalšímu už tak nepříjemnému zatížení občanů ČR vyššími cenami a to uměle. Nesouhlasím s jejich odhady, že to povede k oživení a většímu utrácení, podle mne to bude mít Jojo efekt, lidé možná něco nakoupí nárazově, ale poté koruna opět klesne a zase vzroste a tento stav spíše povede k chaosu a obavám z nákupu importovaného zboží, které bude měnit výrazně cenu a člověk bude spíše nákupy odkládat, stojí v prohlášení petice. Během několika dní už petici podepsalo více než 1500 lidí.

ČNB by chtěl zrušit například ekonom Jan Havel a to právě kvůli neúspěšným devizovým intervencím. Čtěte: ČNB by se měla zrušit, nepomáhá ekonomice, tvrdí ekonom

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2013 9:42

  Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

  A tam nechat než mu vyprší volební období. I kdybychom mu to měli pak zaplatit, tak těch pár desítek milionů je nic proti tomu jakou škodu tento buržuj ještě nadělá. Už dnes zdražily některé léky až o 50% a roste už i benzín. Co se bude dít po Novém roku s důchodci, kterým slevnění místních betonových směsí asi nepomůže, ale potraviny skočí i o 20%. V lednu budou další demonstrace a nebo defenestrace ? Mám na něj takovou zlost, že mu přeju abysi užil jako Krejčíř při zatýkání v Jižní Africe.

 • 17. 5. 2014 0:01

  pista (neregistrovaný) ---.133.broadband10.iol.cz

  Představte si, že dnes je rádoby průměrný plat 24000Kč dle statistik a to bylo ještě přes cca 3 roky 1000 Eur, koruna neustále posilovala a posiluje, a nyní po vlastizradě guvernéra ČNB a ničením ekonomiky neboť nezaměstnaných přibývá, tím, že likviduje sílu koruny a chce ji dostat třeba i nad třicet korun/za euro- byste pak při přistoupení k Euru měli plat ne 1000 Eur ale třeba 650Eur když kurz bude pak v roce 2018 již 34Kč za Euro, kdyby nechal korunu tak jak se přirozeně kapitalisticky na trhu chová tak nyní by byla na úrovni již 22Kč za Euro a všichni by měli radost neboť váš plat by již byl hodně přes tisíc euro- vývozcům prý to pomůže , Ano? oni podnikají na jiné firmy , které zde ani nemají sídlo a když podnikají tak vědí jak optimalizovat daně , akorát jim pěkně rostou vyvedené zisky, guvernér by měl sám odstoupit a jestli ne tak je ho potřeba změnou zákona donutit a od toho jste zde vy občané i firmy! Týká se to každého občana, zedníka,policajta, úředníka, herce.....chápete to? po vstupu do měnové unie Eura Vám plat klesne ze dne na den!!!! v Eurech a Vy budete v EU ne v Palestině a budete platit Eurem a ne korunou - myslete proboha!

 • 9. 11. 2014 12:32

  obyčejný člověk (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Je to obyčejnej zloděj!!!! Co si ho obyčejní lidé platí z daní. Jsme jediní na světě kdo si ničí vlastní měnu!!! Jen nám lžou jak pomohli. Nejvíc pomůžou, když na nic nebudou šahat a nedělat nic!!! Nejvyšší čas vzít do rukou klacky. A jak řekl klasik "kdyby volby něco mohli změnit,už by je dávno zakázali."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).