Lidé požadují odvolání guvernéra ČNB, sepsali petici

Na internetu se objevila petice, která požaduje odvolání guvernéra ČNB Miroslava Singera. Signatářům vadí především nedávné devizové intervence, které vedly k oslabení koruny: To nutně vede k inflaci, zdražení importovaného zboží a tím dalšímu už tak nepříjemnému zatížení občanů ČR vyššími cenami a to uměle. Nesouhlasím s jejich odhady, že to povede k oživení a většímu utrácení, podle mne to bude mít Jojo efekt, lidé možná něco nakoupí nárazově, ale poté koruna opět klesne a zase vzroste a tento stav spíše povede k chaosu a obavám z nákupu importovaného zboží, které bude měnit výrazně cenu a člověk bude spíše nákupy odkládat, stojí v prohlášení petice. Během několika dní už petici podepsalo více než 1500 lidí.

ČNB by chtěl zrušit například ekonom Jan Havel a to právě kvůli neúspěšným devizovým intervencím. Čtěte: ČNB by se měla zrušit, nepomáhá ekonomice, tvrdí ekonom

WPB výrazně klesl zisk, důvodem je omezený režim Auta se zatím asi zdražovat nebudou        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
24. 11. 2013 9:42 Nový

To je v pořádku, i když je prakticky neodvolatelný šlo by jej strčit do vazby

A tam nechat než mu vyprší volební období. I kdybychom mu to měli pak zaplatit, tak těch pár desítek milionů je nic proti tomu jakou škodu tento buržuj ještě nadělá. Už dnes zdražily některé léky až o 50% a roste už i benzín. Co se bude dít po Novém roku s důchodci, kterým slevnění místních betonových směsí asi nepomůže, ale potraviny skočí i o 20%. V lednu budou další demonstrace a nebo defenestrace ? Mám na něj takovou zlost, že mu přeju abysi užil jako Krejčíř při zatýkání v Jižní Africe.

V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
25. 11. 2013 11:48 Nový

Dík za odkaz

Přidal jsem podpis, už se to blíži ke 2 tisícům. A když už jsem tam byl, podepsal jsem hned i http://www.petice24.com/vyzva_obanum_eske_republiky_vystupme_spolen_z_eu

pista
pista (neregistrovaný) ---.133.broadband10.iol.cz
17. 5. 2014 0:01 Nový

Ničit kurz koruny je jako ničit výdělky lidí, jejich úspory a majetek

Představte si, že dnes je rádoby průměrný plat 24000Kč dle statistik a to bylo ještě přes cca 3 roky 1000 Eur, koruna neustále posilovala a posiluje, a nyní po vlastizradě guvernéra ČNB a ničením ekonomiky neboť nezaměstnaných přibývá, tím, že likviduje sílu koruny a chce ji dostat třeba i nad třicet korun/za euro- byste pak při přistoupení k Euru měli plat ne 1000 Eur ale třeba 650Eur když kurz bude pak v roce 2018 již 34Kč za Euro, kdyby nechal korunu tak jak se přirozeně kapitalisticky na trhu chová tak nyní by byla na úrovni již 22Kč za Euro a všichni by měli radost neboť váš plat by již byl hodně přes tisíc euro- vývozcům prý to pomůže , Ano? oni podnikají na jiné firmy , které zde ani nemají sídlo a když podnikají tak vědí jak optimalizovat daně , akorát jim pěkně rostou vyvedené zisky, guvernér by měl sám odstoupit a jestli ne tak je ho potřeba změnou zákona donutit a od toho jste zde vy občané i firmy! Týká se to každého občana, zedníka,policajta, úředníka, herce.....chápete to? po vstupu do měnové unie Eura Vám plat klesne ze dne na den!!!! v Eurech a Vy budete v EU ne v Palestině a budete platit Eurem a ne korunou - myslete proboha!

obyčejný člověk
obyčejný člověk (neregistrovaný) ---.klfree.cz
9. 11. 2014 12:32 Nový

zloděj

Je to obyčejnej zloděj!!!! Co si ho obyčejní lidé platí z daní. Jsme jediní na světě kdo si ničí vlastní měnu!!! Jen nám lžou jak pomohli. Nejvíc pomůžou, když na nic nebudou šahat a nedělat nic!!! Nejvyšší čas vzít do rukou klacky. A jak řekl klasik "kdyby volby něco mohli změnit,už by je dávno zakázali."