Lidé nad 50 let na Ostravsku nebudou muset platit vysoké sociální pojištění

Předseda vlády Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci v Ostravě řekl, že vláda uvažuje o programech na snížení sociálního pojištění v Moravskoslezském kraji pro lidi starší 50 let.

Pokud by tady existovaly programy zaměstnanosti orientované na lidi v předdůchodovém věku, a naše vláda takové programy připravuje, včetně toho, že chceme zavést slevu na sociálním pojištění pro lidi v předdůchodovém věku, tak si myslím, že to je lepší řešení z hlediska stability státního rozpočtu než se vracet k předčasným penzím pro některé zaměstnanecké kategorie, řekl Sobotka.

Někteří ekonomové toto opatření kritizují. Ekonom a učitel Petr Mach na své facebookovém profilu napsal: Vláda plánuje, že na Ostravsku bude sociální pojistné za lidi nad 50 let hradit stát. To je skvělá cesta, jak udělat na Ostravsku nezaměstnané z lidí do 50 let. Tato vláda je ekonomicky hloupá, uvedl. Čtěte také: Vysoké odvody brání práci, lidé přecházejí na švarcsystém

Nejbohatším Čechem je stále Kellner, druhý je Babiš Kypr musí prodat firmy, jinak zbankrotuje        
Casper
Casper (neregistrovaný) 83.208.252.---
4. 3. 2014 12:20 Nový

Gumový daňový zákon

Sobotka jde dělat na ostravsku daňový ráj, takové české Seychely. Čeho se ještě dočkáme?

ttt
ttt (neregistrovaný) 213.192.56.---
4. 3. 2014 12:41 Nový

Totalni nesmysl z mnoha hledisek

Nejdriv napari vysoke dane, a lidi jsou tezko zamestnatelni. A pak si honi body tim ze budou nekomu z tech dani davat slevu?
Co lide tesne po skole? Co lide 45-50 let? Co lide tesne za hranicemi ostravska?
A kdyz predchozi vlady delali nejake kroky, ktere meli vyvest cast penez ze socialniho pojisteni, tak to byl malem konec sveta. A ted jeden z prvnich kroku nove vlady => ubereme cast penez ze socialniho pojisteni.