Spočítejte si...

Zavřít

Lidé chtějí využít původní pravidla penzijního připojištění. Narychlo uzavírají nové smlouvy

Zájem o penzijní připojištění roste. Ze statistik Ministerstva financí ČR je znát, že lidé mají zájem o produkt s původními pravidly a narychlo si tak uzavírají nové smlouvy. Během prvního půl roku došlo u penzijního připojištění k meziročnímu nárůstu nově uzavřených smluv o 63 %.

Možnost uzavřít „penzijko“ ještě s původními pravidly máte do konce letošního listopadu. Pak se fondy zakonzervují a od 1. ledna 2013 už bude možné sjednat pouze pozměněný produkt.

Penzijní připojištění si můžete sjednat rovnou u nás na Měšec.cz. Nyní při sjednání smlouvy získáte finanční bonus 500 Kč.

Podle statistik ministerstva došlo kromě nárůstu počtu nově uzavřených smluv i ke zvýšení průměrné měsíční úložky účastníka. Ačkoli v prvním pololetí loňského roku to bylo průměrně 427 Kč, během prvních letošních šesti měsíců se tato částka zvýšila na 441 Kč. I toto je důsledek změn, po kterých bude limit minimální úložky pro připsání státní podpory vyšší. 

O změnách v oblasti penzijního připojištění si přečtěte v článku: Na změnu penzijního fondu máte posledních 14 dnů. Jaký fond zvolit?

Prvňáčci se prodraží. První rok ve škole vyjde na 12 000 Kč Za nekvalitní benzín padla rekordní pokuta        
Jana23
Jana23 (neregistrovaný) 158.193.99.---
31. 8. 2012 14:41 Nový

Re: Lidé chtějí využít původní pravidla penzijního připojištění. Narychlo uzavírají nové smlouvy

Je škoda, že se penzijní připojištění znovu mění. Kdoví, jak to bude o rok. Člověk by jsi měl spořit sám a nespoléhat se na stát.