Hlavní navigace

Letošní Ježíšek bude bohatší. Lidé vybírají z bankomatů mnohem více než loni

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 12. 2014

Letošní Vánoce asi budou bohatší. Lidé totiž vybírají více z bankomatů. Jen z bankomatů České spořitelny se letos vybralo o půl miliardy korun více než loni. 

V období adventu bylo z bankomatů České spořitelny vybráno 18,5 mld. Kč, zatímco minulý rok to bylo 17,9 mld. Kč.

Rekordním dnem byl 12. prosinec, kdy lidé uskutečnili celkem 489 700 výběrů  a za celý den vybrali 1,67 mld. Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2014 8:57

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Není to jenom propaganda? Je sice pravda, že třeba u Tesca se dá obtížně parkovat, ale košíky jsou poloprázdné a hodně lidí tam chodí jenom s těmi plastovými přes ruku. A stoprocentně to nebude tím, že mají již nakoupeno. A stejné je to třeba i v Olympii. Fronta před bankomatem není směrodatná, vždy se najde blb, který neví, k čemu je platební karta. Jestli ona to není propaganda, abychom se po kontraproduktivních zásazích ČNB zase trochu rozjeli.

 • 23. 12. 2014 11:03

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  na propagandu to moc nevidim, zena pracuje v obchodne s darkovym zbozim a prodeje jsou oproti lonsku znatelne vyssi, z lidi uz opadl trochu ten strach typu "bude hur setrete si na horsi casy" a zase zacinaji utracet a rozpoustet trochu uspory. Typicky i priklad okolo me, uz dva lidi, kteri uz par let mluvili ze uvazuji o novem aute, ale ze do toho nebudou tak letos uz jim auta stoji v garazi. Je to o tom jaka je nalada ve spolecnosti, lide penize maji toho bych se nebal

 • 23. 12. 2014 12:41

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Může být, ale já to tak nějak kolem sebe nevidím. Navíc je velmi naivní si myslet, že krize skončila. Růst ekonomiky o jedno procento není nic moc a po pádu Ruska to bude mínus tři. Na druhé straně Singer a celá naše ČNB dává jasně na výběr, buď peníze utratíte sami a nebo vám je sebereme my s naší devalvací. Takže šetřit je skutečně zoufalé.

 • 29. 12. 2014 20:25

  cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Nálada ve společnosti je zcela nejzásadnější faktor. Dokud převažuje skepse, ekonomika se nerozhýbe. Faktory jako HDP, či měnový kurz hrají druhořadou roli. Pár procent změny CZK / EUR nebylo z dlouhodobého pohledu nic moc zásadního. Kupříkladu kurz EUR / USD se za poslední rok propadl ještě o kus víc a nikdo z toho drama nedělá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).