Hlavní navigace

Režijní jízdné od nového roku podraží. Uznávat jej chce nově i LEO Express

Sdílet

Pokud využíváte režijní jízdné, připlatíte si za něj v roce 2018 o 10 %. Cena jízdenky totiž stoupne na 1100 Kč. (Na režijní jízdné mají nárok zaměstnanci Českých drah a Správy železniční dopravní cesty.) Cena režijní jízdenky pro bývalé zaměstnance a děti zaměstnanců stoupne na 600 Kč. Pro ostatní rodinné příslušníky se cena roční jízdenky zvýší z 1000 Kč na 1250 Kč. Vyplynulo to z memoranda o režijním jízdném, které podepsali zástupci železničních odborářů, Ministerstva dopravy, SŽDC a Českých drah.

V návaznosti na toto memorandum oznámila společnost LEO Express, že v příštích dvou letech bude také uznávat režijní jízdné. Klade si však podmínku, aby toto jízdné bylo propláceno zaměstnavateli nebo Ministerstvem dopravy. Uznávání režijního jízdného se nebráníme, musí nám být ale kompenzováno třetí stranou. Stejně, jako je tomu například již nyní u Českých drah, jimž jsou režijky kompenzované v rámci uznatelné ztráty v rámci závazkové dopravy, říká Peter Köhler, generální ředitel LEO Express.

Pokud máte nárok na režijní jízdné a chcete jej využívat u společnosti LEO Express, musíte se zaregistrovat na speciálním webu dopravce.

Režijní jízdné využívá v České republice přibližně 110 000 lidí. Tyto jízdenky ale neplatí na železničních tratách, kde stát v příštích letech pomocí veřejných soutěží otevře konkurenci Českých drah.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).