Hlavní navigace

Která pravidla Češi na silnicích stále porušují?

Sdílet

Všechna pravidla silničního provozu si asi pamatuje málokdo. Najde se však mnoho takových, které Češi porušují soustavně, ať už proto, že si myslí, že nejde o přestupek, nebo proto, že závažnost přestupku považují za minimální.

Parkování na špatném místě

Jedním z přestupků, se kterým si Češi hlavu nelámou, je parkování v požární zóně. Ta je sice vždy označena žlutě jako plocha zákazu stání, ale i tak na ní Češi parkují. Dalšími takovými místy jsou školy a objekty, kde je parkování zakázáno. Ačkoli nevhodné parkování vypadá jako trivialita, jde o ohrožení majetku osob v případě požáru.

Z pruhu do pruhu 

Při přejíždění z jednoho pruhu do druhého je potřeba dát znamení o změně  směru jízdy. Stejně tak při odbočování. Někdy ale čeští řidiči změní pruh bez blinkru. Pro všechny ostatní řidiče jde ale o nečekaný manévr, který může vyústit i v havárii.

Ošklivé počasí s mlhovkami

Za podzimního počasí také někteří řidiči na nižší viditelnosti zapínají zadní mlhová světla. Špatné počasí ale k takovému kroku neopravňuje. Mlhovku lze použít jen v případě, že je dohlednost menší než 50 metrů a auto by nemělo jet rychleji než 50 km/h.

Na stopce nezastavím

Při vjezdu do křižovatky a příjezdu ke značce stop je potřeba zastavit. Ať už na hlavní silnici, nebo vedlejší. I přesto někteří řidiči u značky pouze přibrzdí, rozhlédnou se a pokud nic nejede, pokračují plynule dál.

Trestání pomalejších řidičů

Troubíte na pomalejší řidiče? Pak se dopouštíte přestupku. Klakson je totiž určen k použití jen v nebezpečných situacích, nikoli jako projev vzteku nebo snahy popohnat loudající se auto před vámi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).