Hlavní navigace

Středočeský kraj chce obejít rozhodnutí soudu zavedením slev místo darů

Sdílet

Redakce 14. 4. 2009

Středočeský kraj bude ve svých lékárnách poskytovat místo darů slevy ve výši třiceti korun. Chce tak obejít rozhodnutí soudu, které mu zakazuje hradit formou daru regulační poplatky za pacienty. Domluvil se na tom hejtman David Rath s řediteli krajských nemocnic. Postup musí ještě ve středu schválit krajští radní.

Poskytování darů by mělo být pozastaveno dnes odpoledne, slevové kupony by se však měly začít vydávat během 14 dnů. Do té doby budou muset pacienti v krajských lékárnách poplatky platit.

Na jednání krajské lékárny si stěžovala soukromá lékárna, která stojí v její blízkosti. Podle ní kraj jedná proti dobrým mravům hospodářské soutěze.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2009 18:52

  kolosh (neregistrovaný)
  Kdy uz konecne kraje pochopi, ze davat lidem "dar" na zaplaceni poplatku za recept je nezakonne a ze ty kraje mohou hodne rychle prohrat mezinarodni arbitraze?

  Pokud je dar davan pouze vybranym lekarnam, je to bordel. Tudiz bud davat ten dar ve vsech lekarnach, tim se zamezi arbitrazim, anebo v zadne, neb na to stat nema dost penez. A napriklad cesty a ostatni verejne statky vypadaji jak vypadaji, kdyz arogantni "drat" ze SC a "palac" ze SM rozadavaji prachy na takove kraviny. Dat 30 korun za polozku na receptu snad muze kazdy. A kdyz ne, od ceho jsou socialni davky???
 • 17. 4. 2009 8:00

  anonymní
  když taháním dalších peněz z lidí porušil princip "bezplatné" lékařské péče, tedy ona není až tak bezplatná, protože si lidé platí zdravotní pojištění. A zvláště ti, kterých se poplatky týkají nejvíce, platili celý život daně a lékařskou péči nečerpali. Za to, že pravice tady projebala miliardy, nemohou přece jednotlivci a nemohou být trestáni za to, že je někde prázdno.Pokud to šlo donedávna bez extra poplatků, proč by to nešlo i nyní? To si zachvíli může pekař vymyslet, že vám prodá housku, jen když si zaplatíte extra za sáček, do kterého vám ji dnes zabalí zcela automaticky a "zdarma", tedy už je to zakalkulované v ceně oné housky. Navíc ony regulační poplatky slouží jen k tomu, že odepřely mnoha občanům dostupnost lékařské péče. Ač jde u jedné položky o pakatel, ve většině případů nezůstává jen u těch jedněch 30ti korun a řada lidí nemá vzhledem ke stále stoupajícím výdajům odpovídající příjmy. Viz tuhle odvysiláný pořad "Experiment" na ČT.
  K sociálním dávkám 14. 4. 18:52 "Kolosh" - už jste někdy zjišťoval, jak jsou různá sociální minima nastavena, jaké někteří lidé mohou mít opravdu příjmy? Aby jste někde individuálně žádal o nějakou dávku, její přiznání a zkoumání okolo stojí daleko vyšší peníze, než je ona přiznaná dávka. Je spousta nemocí, které vyžadují speciální stravu, speciální zdravotní pomůcky, na které vám nikdo nepřispěje, i mnoho léků není vůbec hrazeno, nebo jen směšně, a doplatky na ně se nezapočítávají do limitu. Takže když to přeženu, i při 15ti tisícovém příjmu můžete na tom být hůže, než když někdo bere jen 6 tisíc. A z hlediska nároku na nějakou sociální výpomoc do žádné skupiny potřebných nespadáte. "Dostačující" příjmy máte v obou případech , a jestli je utratíte za své zdraví nebo prohrajete v automatech, nikoho nezajímá.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).