Koruna zpět nad pětadvaceti korunami za euro, dolar k euru posiluje

20. 10. 2008

Sdílet

Koruna v pondělí opustila poté, co dopoledne posílila pod pětadvacetiko­runovou pozici k euru, opět oslabila a vrací se na úrovně z minulého týdne, když aktuálně se obchoduje v kurzu 25,02 koruny za euro. Dolar posílil k euru z ranní úrovně 1,351 dolaru za euro na aktuálních 1,34 USD/EUR.

V logickém protipohybu proti sílícímu dolaru k euru jde v obchodování s dolarem česká koruna, která už od rána ztratila k dolaru 25 haléřů a momentálně se obchoduje v kurzu 18,66 koruny za dolar. Už minulý týden nevyloučil Petr Sklenář, hlavní ekonom společnosti Atlantik, že koruna v dohledné době oslabí nad 19 korun za dolar: Při dnešní volatilitě trhu a vývoji dolaru je docela možné, že tato hranice v brzké době padne, uvedl Sklenář v pátek.

Tak jako česká koruna se propadá k euru i polský zlotý (z 3,325 PLN/EUR na 3,575 PLN/EUR) a maďarský forint (z 264,00 HUF/EUR na 267,7 HUF/EUR). Zlotý pak oslabil vůči dolaru z ranní úrovně 2,59 PLN/USD na aktuální kurz 2,67 PLN/USD. Forint ztratil z ranního kurzu 5,31 na kurz 5,355 HUF/USD.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).