Hlavní navigace

Koruna je vůči euru na sedmiletém maximu

Sdílet

Lenka Kašparová 15. 1. 2020

Koruna v novém roce výrazně posiluje. Od začátku roku 2020 se dostala na úroveň 25,15 EUR/CZK. Kurz koruny vůči euru se tak dostal na nejsilnější pozici od ukončení kurzového závazku ČNB a koruna překonala dosavadní krátkodobé maximum z února 2018 ve výši 25,125 Kč za euro, čímž se dostala na nejsilněji hodnotu za posledních 7 let.

Bezprostředním impulsem pro zisky koruny je dobrá nálada na globálních trzích, kterým se líbí úleva okolo brexitu a obchodních válek, stejně tak jako první opatrné vlaštovky naznačující stabilizaci německého průmyslu, říká Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance.

ČNB ve své poslední předpovědi odhadla, že průměrný kurz koruny se v prvním čtvrtletí letošního roku dostane k úrovni 25,46 Kč za euro.

Dosavadní kurz koruny do jisté míry snižuje šanci možného růstu sazeb na jednání ČNB začátkem února. Růst sazeb v letošním roce nicméně dle našeho názoru ve hře je, není to ale hotová věc a bude záležet na přicházejících číslech jak ze zahraničí, tak domácí ekonomiky, doplňuje Jakub Seidler, hlavní ekonom ING Bank.

Česká koruna se dostala až na hranici 25,15 EUR/CZK. V novém roce tak posílila skoro o 1,5 %.
Autor: ČSOB

Česká koruna se dostala až na hranici 25,15 EUR/CZK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).