Hlavní navigace

Korporace úspěšně otestovaly blockchain. Prodaly přes něj auta a textil

Sdílet

Jiří Hovorka 26. 4. 2018

Technologie, na které jsou postavené virtuální měny, se postupně dostávají do podnikatelské praxe. Na Batavii, globální platformě pro obchodní financování založené na blockchainu, která byla vyvinuta v rámci konsorcia Bank of Montreal, CaixaBank, Commerzbank, Erste Group, IBM a UBS, úspěšně proběhly první živé pilotní transakce s korporátními klienty.

První transakce zahrnovaly prodej automobilů z Německa do Španělska a textilních surovin pro výrobu nábytku z Rakouska do Španělska. Vzhledem k tomu, že jsou akce v blockchainu potvrzovány současně více uživateli najednou, jsou bezpečné a rychlé.

Batavia pokrývá celý obchodní proces a umožňuje uzavírat obchodní smlouvy nebo provádět chytré platby, které se uskuteční automaticky, nastane-li některá z nastavených událostí v dodavatelském řetězci.

Naprostá transparentnost pro všechny zúčastněné strany pomáhá podle Erste Group, která o Batavii informuje v tiskové zprávě, snižovat riziko chybovosti. Platforma má podle Erste Group potenciál revolučně proměnit byznys tím, že nabídne digitální a automatický způsob sjednání, zajištění a financování mezinárodních obchodních transakcí.

První živé transakce s korporátními klienty znamenají ve vývoji Batavie skutečný milník a podtrhují obrovský potenciál této globální obchodní platformy. Erste Group velmi těší, že na jedné z těchto pilotních transakcí úspěšně spolupracoval její korporátní klient Lenzing AG spolu se svou dceřinou společností Lenzing Fibers GmbH a další účastník Batavie, společnost CaixaBank, uvedl Patrick Götz, ředitel Produktů pro korporátní toky vídeňské Erste Group Bank AG.

Projekt Batavia nyní vstupuje do nové fáze zaměřené na vytvoření řešení připraveného pro produkční využití.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 4. 2018 14:00

    Ráďa (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Blockchain a kryptoměny mají dle mého velký potenciál a můžou se uplatnit ve spoustě odvětví. Kryptoměny kupuji už delší dobu, nejčastěji na ccshopu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).