Hlavní navigace

Koronakrize se podepsala na zisku ČSOB, za čtvrtletí klesl o 56 %

Sdílet

Veronika Němcová 14. 5. 2020

Pandemie koronaviru se podepisuje na hospodářských výsledcích bank. Zisk skupiny ČSOB činil v prvním čtvrtletí letošního roku 2,1 miliardy Kč, což je o 56 % méně než ve stejném období loni.

Důvodem poklesu je podle banky snížení ostatních provozních výnosů v souvislosti s přeceněním tržní hodnoty. V meziročním srovnání se projevil i loňský mimořádný výnos z prodeje ČSOB Asset Management. Objem úvěrů i vkladů se meziročně zvýšil. Banka posílila svoji kapitálovou pozici díky zadržení výplaty dividendy.

Podle generálního ředitele Johna Hollowse ČSOB banka v prvním čtvrtletí musela kvůli koronaviru reagovat na situaci, kterou doposud nepoznala. Od března umožňuje odklad splátek jistiny u hypoték o 6 až 12 měsíců. Od poloviny dubna umožňuje odklad i podle státního moratoria. Celkem už eviduje přes 61 tisíc žádostí o odklad splátek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 5. 2020 1:10

    Martin z Prahy

    Takže banka letos nestihla prodat žádnou firmu jako loni, přehodnotila svou tržní hodnotu, ale přesto srovnáte loňské a letošní první čtvrtletí a do titulku napíšete, že za to může koronakrize, která pokrývá sotva poslední dva týdny zmíněného období? Styďte se, tohle není seriózní žurnalistika!

    16. 5. 2020, 01:10 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).