Hlavní navigace

Kompenzační bonus bude nově i pro společníky malých s.r.o.

Sdílet

Kompenzační bonus bude nově také pro společníky malých s.r.o. Tedy pro fyzické osoby, které jsou společníky ve společnostech s ručením omezeným a jejichž podíl není představován kmenovým listem. V pondělí o tom rozhodla vláda, ještě to musí potvrdit sněmovna a senát.

Program bude stejně jako v případě pomoci pro OSVČ spravován a vyplácen finanční správou, která začne přijímat žádosti po nabytí účinnosti zákona, což ministerstvo financí předpokládá v průběhu příštího týdne. 

Podmínkou pro výplatu bonusu je s.r.o. s nejvýše dvěma společníky, kde o podporu mohou požádat oba, nebo s více společníky, kteří jsou členy jedné rodiny (v přímém příbuzenském vztahu). V takovém případě mohou o podporu požádat všichni.

Stejně jako u Pětadvacítky nesmí být žadatel současně zaměstnancem účastným na nemocenském pojištění (s výjimkou zaměstnání v dané společnosti, např. jako jednatel) a nesmí na sebe v daném období čerpat státní podporu zaměstnanosti, takzvaný kurzarbeit. Nesmí také jít o stejného žadatele, který již bonus čerpá z titulu OSVČ. Nárok nevzniká ani společníkům ve společnostech, které byly v bonusovém období v úpadku, v likvidaci nebo nespolehlivým plátcem (nespolehlivou osobou) podle zákona o DPH, uvedlo ministerstvo financí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).