Hlavní navigace

Komerční banka zrychlila zahraniční platby, připíšou se i ve stejný den

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 16. 11. 2020

Komerční banka nově zrychlila odesílání zahraničních plateb s připsáním na účet banky příjemce ve stejný den. Banka takto odešle 46 % zadaných zahraničních plateb. Týká se to zahraničních plateb zadaných do 11:00 hodin, s požadavkem na zpracování online, ale i prostřednictvím papírových příkazů.

V květnu tohoto roku jsme zrychlili připisování běžných SEPA plateb. Nyní budeme připisovat na účet banky příjemce v den zadání příkazu i zahraniční platby a to bez nutnosti, aby klient požadoval sám rychlejší urgentní zpracování, uvedla Monika Truchlíková, manažerka tribu Platební metody v KB.

Rychlejší platby fungují jen u vybraných měn (viz níže), platba se provede v režimu D+0. Podmínkou je online zadání příkazu do 11:00 hod. v pracovní den.

Podporované měny:

  1. CAD
  2. CZK
  3. DKK
  4. EUR
  5. GBP
  6. CHF
  7. NOK
  8. SEK
  9. USD

Provádění urgentních zahraničních plateb zůstává beze změny, tedy za příplatek 90 u online SEPA plateb, nebo 600 Kč u ostatních online plateb. Zadávat urgentní zahraniční platby je možné v pracovní dny až do 13:00 hodin v měnách CZK, DKK, CHF, NOK, SEK a do 14:00 hodin v měnách CAD, EUR, GBP a USD. Takto zadané zahraniční platby jsou připsány na účet banky příjemce rovněž v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).