Hlavní navigace

Komerční banka zavedla platby přes QR kód

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 11. 2012

Komerční banka představila inovace v oblasti přímého bankovnictví a mezi nimi i platby prostřednictvím QR kódů přes mobilní telefon. Platba probíhá tak, že klient fotoaparátem telefonu sejme QR kód a aplikace ho převede do předvyplněného platebního příkazu, jehož odeslání stačí jen potvrdit.

Možnosti využití závisí na tom, jak rychle začnou různí výstavci faktur umisťovat kódy na doklady k platbám. Již nyní  probíhají jednání s významnými internetovými obchody, telekomunikačními firmami a dalšími poskytovateli služeb, řekl Mojmír Prokop, vedoucí Přímého bankovnictví Komerční banky. 

Mezi další inovace aplikace Mobilní banka 2 patří možnost zadávat přes svůj chytrý telefon platby na libovolný účet z telefonu, který si zvolíte (doposud bylo možné provádět platby pouze na účty, které uživatel předem autorizoval v aplikaci ). Banka doplnila také funkci Penzijní reforma v mobilu, která má představit klientům penzijní reformu v jednoduché a srozumitelné podobě. Nově lze také navrhnout vlastní design platební karty vydané bankou. Kromě toho můžete přes mobil platit také složenky. Stačí je stejně jako kód sejmout fotoaparátem a software připraví příklad z úhradě, který stačí jen potvrdit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 1. 2013 23:47

    Roman Trojan (neregistrovaný) 84.246.167.---

    Dobrý den,
    osobně si myslím, že platba mobilem obecně je velmi užitečná věc už vzhledem k úspoře času. Pokud existuje něco, co Vám načte platební údaje do mobilu, tak je to jedině plus. Líbilo se mi tohle shrnutí QR plateb http://www.qr-kody.cz/qr/qr-platba.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).