Hlavní navigace

Komerční banka spouští Android Pay. Službu si aktivujete sami v mobilním bankovnictví

Sdílet

Komerční banka spustila službu Android Pay. Ta byla do České republiky uvedena 14. listopadu 2017 a startovala u trojice bank - J&T Banka, mBank a MONETA Money Bank.

U Komerční banky si službu Android Pay aktivujete sami v mobilním bankovnictví. Platit následně můžete v ČR i v zahraničí. Pro využívání je potřeba mít platební kartu od Komerční banky (debetní nebo kreditní) a mobilní telefon s operačním systémem Android 4.4 a vyšší, s podporou NFC. Aplikace je ke staženi na Google Play.

K platbě je potřeba telefon přiložit k platebnímu terminálu stejně, jako platební kartu. Pro transakci vyšší než 500 Kč je následně nutné telefon odemknout. Do aplikace je možné nahrát karty všech spolupracujících bank.

O službě Android Pay jsme vás informovali v článku Android Pay je v Česku. Startuje se čtyřmi bankami.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 12. 2017 11:44

  SMARTMOBIL (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  Sice mám chytrý mobil, ale odemykám display tlačítkem zvrchu a přejetím na otevřený zámeček, takže žádné heslo. Je to pokušení i proto, že u jedné z uvedených bank mám účet. Ale nenosím s sebou ani chytrý mobil, ani kartu. Tu si vezmu jen tehdy, když nechci nakoupit běžně jinou kartou. Navíc nyní využívám jenom wi-fi na internet a nemám žádný předplacený. Ten k zaplacení mobilem není však potřeba. Smartphone zatím využívám jen na internetbanking, kde se musí alespoň nějaké heslo vyplnit.

 • 6. 12. 2017 18:53

  Majkl (neregistrovaný) 94.142.234.---

  Tak jste nám oznámil že nemáte mobil nijak zabezpečen, ale že ho stejně běžně nenosíte, stejně jako platební kartu...a dál to opravdu nechápu.

  Za mě velké plus pro KB - jejich vlastní platební řešení nebylo nic moc, skrze android pay mi placení tímto způsobem funguje jednoduše a na výbornou!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).