Hlavní navigace

Komerční banka s KB Pojišťovnou nabízí nový fond pro životní pojištění

Sdílet

Lenka Kašparová 15. 1. 2021

Komerční banka společně s KB Pojišťovnou spustily v rámci pojištění Vital Invest nový zajištěný fond Protective 11 (ISIN XS2175939649). Slibují zhodnocení až 20 % a současně garantovanou návratnost až 98 % z investice. Fond, který je určený novým i stávajícím investorům, si můžete sjednat až do 9. dubna 2021 (nebo do vyprodání fondu). Jeho splatnost je šest let.

Současná situace přináší velkou ekonomickou a samozřejmě i investiční nejistotu. Spořicí produkty přitom dlouhodobě zhodnocují prostředky jen na minimální úrovni. Garantované fondy jsou tak ideální nabídkou především pro konzervativní investory, uvádí Zdeněk Doboš, člen představenstva KB Pojišťovny.

Podkladovým aktivem fondu Protective 11 je strukturovaný dluhopis a opce navázaná na Index Solactive Global UN Sustainable Development Goals. Zmíněný Index dbá na to, aby akcie splňovaly závazky v souladu s cíli udržitelného rozvoje podle Organizace spojených národů a klade důraz na společensky zodpovědné obchodování s akcentem na životní prostředí, společnost a ekonomicky udržitelný rozvoj. Index je vyvažován na čtvrtletní bázi a vybírá 80 akcií s nejlépe realizovatelným dividendovým výnosem a investuje do 20 akcií s nejnižší 90 denní volatilitou.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).