Hlavní navigace

Komerční banka odloží splátky až na 5 měsíců

Sdílet

Lenka Kašparová

Komerční banka odloží splátky firemních úvěrů až o pět měsíců. Firmy si ale současně mohou odložit splátky úvěrů jen o tři měsíce. O tříměsíční odklad splátek mohou svých hypoték a úvěrů žádat i fyzické osoby. Po dobu odkladu sice neplatíte žádné splátky, úvěr vám ale bude nadále úročen a tyto úroky zaplatíte po skončení doby odkladu v rámci pravidelných splátek. Za vyřízení odkladu si banka nic neúčtuje.

Žádost o odklad splátek je možné podat minimálně po dobu trvání nouzového stavu. O termínu ukončení bude banka v dostatečném předstihu informovat na svém webu, uvedla Dita Pasquier, zodpovědná za Firemní financování v Komerční bance.

Banka předpokládá, že odložení splátek využije kolem 10 % klientů. V případě, že by se nouzový stav prodlužoval, tak jejich počet poroste. Důvodem pro odložení splátek úvěru může být například nařízená karanténa, pokles výnosů, výpadek dodávek, zrušení zakázek a podobně. Žádat o něj můžete prostřednictvím online formuláře, který najdete na webových stránkách banky.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).