Hlavní navigace

Komerční banka nakoupí do své flotily elektromobily škoda ENYaq iV

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 13. 1. 2022

Pro své zaměstnance Komerční banka nakoupí 131 služebních elektromobilů ŠKODA ENYAQ iV, ty budou moci používat pro pracovní i osobní cesty. Nákupem těchto aut banka navazuje na svoje aktivity v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí, banka tak chce doáshnout uhlíkové neutrality do roku 2026. Elektromobily dodá společnost ŠKODA AUTO. Kapacita baterií bude 62 kW a Komerčka je obdrží ve dvou etapách od roku 2023.

K samotnému zapůjčení aut bude zaměstnancům sloužit rezervační systém, všechny elektromobily budou vybaveny GPS jednotkou s mobilní aplikací pro rezervaci s tzv. bez klíčovým přístupem. Banka zároveň vybuduje 170 dobíjecích stanic v Praze a ostatních regionech.

Podstatou naší strategie je dívat se do budoucna. Téma udržitelnosti a s ním spojené snižování uhlíkových emisí bereme v KB vážně a postupně ho promítáme do všech oblastí našeho podnikání. Po řadě úspěšně fungujících projektů na podporu snížení spotřeby energie či materiálu v kancelářích a na pobočkách tak nyní nastal ideální čas věnovat pozornost ekologičtější dopravě našich zaměstnanců, říká Jan Juchelka, CEO Komerční banky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).