Hlavní navigace

Knižní klub objednává knihy za vás, ale vy platíte

Sdílet

Lidé mají slevy rádi a zvykli si již i na to, že registrace u různých obchodníků přináší věrným zákazníkům slevy a další benefity. Ukazuje se však, že ne každé členství je jen o výhodách. Nakladatelská značka Knižní klub vlastněná společností EUROMEDIA GROUP  láká na nižší klubové ceny. Má to ale háček. Internetové stránky klubu prezentují pouze výhodnost členství v Knižním klubu. Ta spočívá ve výběru desítek tisíc knižních titulů za zvýhodněné klubové ceny a možnosti objednat si je v kteroukoliv hodinu a kterýkoli den. Navíc 5× ročně dostanete barevný katalog bez poplatku.

Kromě výhod v podobě trvalých slev však členství obnáší i takzvanou objednací povinnost zavazující každého člena k pravidelnému odběru. Na rozdíl od prezentovaných výhod ji však najdete až v podrobnějších Pravidlech Knižního klubu, uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Zmíněný barevný katalog, který obdržíte 5× ročně tedy neslouží jen k prolistování, ale povinně si z něj musíte objednat. Přidá-li se k tomu další pravidlo o nemožnosti členství první dva roky ukončit, dopočítáme se celkem deseti knih, které jste coby člen klubu povinni zakoupit. Pokud si jako člen klubu nic neobjednáte, pravidla umožňují, aby vám klub vybral titul z hlavní nabídky (zákazníkům přijde ještě jeden menší katalog na dané období s užší nabídkou, poté vybere knihu klub).

Pokud si z daného katalogu nevyberete, můžete zavolat na informační linku Knižního klubu, říci, že jste si z katalogu nevybrali nebo si zrovna knihu nemůžete koupit, a operátor vám povinnost pro daný katalog zruší. Je však nutné si pokaždé zavolat a zavolat včas, nikoli až poté, co je kniha na cestě.

pozn. red.

Členství vás zavazuje na dva roky. Jestliže zapomenete dát dva měsíce před vypršením dvou let vědět, že již nemáte zájem pokračovat v členství, prodlouží se vám o celý další rok opět bez možnosti výpovědi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).