Hlavní navigace

Kniha "Konec finančních negramotů v Čechách" vám pomůže vyznat se ve světě financí

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 2. 11. 2015

Před léty jsem uzavřel stavební spoření a zaplatil při tom zbytečně úvodní poplatek. Mohl jsem v klidu počkat na pravidelné marketingové akce stavebních spořitelen a ušetřit několik tisíc korun. Když už jsme u tohoto produktu, jednou jsem zapomněl zaplatit roční platbu, a přišel tak o státní příspěvek v daném roce, popisuje své vlastní chyby Patrik Nacher, provozovatel serveru BankovníPoplatky.com ve své nové knize Konec finančních negramotů v Čechách.

Chtěl jsem lidem vysvětlit základy finanční gramotnosti jednoduchou a poutavou formou, řekl Nacher serveru Měšec.cz a doplňuje, že po přečtení knihy čtenář začne rozumět, jak se orientovat ve světě financí a jak se nenechat napálit nejen o rádoby finančních poradců, ale třeba od „vaší“ banky či pojišťovny.

Přední obálka knihy "Konec finančních negramotů v Čechách" od Patrika Nachera.
Autor: Patrik Nacher

Přední obálka knihy „Konec finančních negramotů v Čechách“ od Patrika Nachera.

Banky, pojišťovny, finanční instituce, ba ani finanční poradci a zprostředkovatelé tu nejsou od toho, aby se s námi přátelili, aby nás dělali šťastnými. Ony a oni chtějí prodat a vydělat a my bychom měli být sebevědomými zákazníky, kteří si možná od nich něco koupí. Takto to chápejme, vnímejme a fungujme a ušetříme si spoustu zklamání, vysvětluje Nacher v úryvku z knihy.

Knihu Konec finančních negramotů v Čechách vydalo nakladatelství Plot v říjnu 2015 a prodává ji za 210 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).