Hlavní navigace

Klienti Zonky si mohou u nově sjednaných půjček odložit dvě měsíční splátky ročně

24. 5. 2023

Sdílet

půjčky Autor: AdobeStock

Online P2P platforma Zonky, která zprostředkovává půjčky od lidí, kteří chtějí své volné prostředky zhodnotit (za cenu rizika nesplácení), umožňuje u nově sjednaných půjček odložit až dvě měsíční splátky ročně.

Vedle odložení až dvou splátek ročně mají klienti také možnost změnit datum své měsíční splátky podle toho, jak jim to vyhovuje. A když se jim finančně daří, nic jim nebrání půjčku zase kdykoliv a zdarma částečně nebo i celou předčasně splatit, informovala Veronika Benešová, vedoucí oddělení půjček a pojištění Air Bank a Zonky. (Zonky totiž provozuje Air Bank.)

Zonky přejdou pod Air Bank, stanou se dceřinkou banky Přečtěte si také:

Zonky přejdou pod Air Bank, stanou se dceřinkou banky

Benešová dále vysvětlila, že klienti si mohou sami zvolit, které dva měsíce v roce si pro odklad splátky vyberou. Splátkové volno jde podle ní také rozložit po jednotlivých měsících, a není tedy nutné, aby po sobě oba měsíce bezprostředně následovaly.

Splácení půjčky si za celou dobu jejího trvání mohou klienti přerušit nejvýše na 12 měsíců (pokud to dovolí celková délka splatnosti úvěru). Splátkové volno je možné bezplatně nastavit v uživatelském profilu na Zonky, přes který je možné půjčku spravovat.

V případě, že spolu s půjčkou dojde i ke sjednání pojištění schopnosti splácet, během splátkového volna neplatí klienti ani za něj, přesto stále zůstávají pod pojistnou ochranou.

Klienti s více půjčkami mohou splátkové volno využít u každé z nich, vždy je ale zapotřebí provést alespoň první řádnou splátku úvěru, upřesnila Benešová, která zároveň připomněla, že odložením splátek se klientům zároveň může prodloužit celková doba splácení.

Zonky poskytuje půjčky od 5 tis. Kč do 1,2 mil. Kč na 12 měsíců až 10 let. Orientační parametry půjčky si můžete spočítat na webové kalkulačce Zonky. Sazba půjček začíná nyní na 4,99 % ročně, konkrétní výši ale platforma stanoví až ve chvíli, kdy projdete skóringem.

Banka ani příbuzní nechtějí půjčit? Řekněte si o peníze cizím lidem Přečtěte si také:

Banka ani příbuzní nechtějí půjčit? Řekněte si o peníze cizím lidem

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).