Hlavní navigace

Klienti ČSOB dostanou v Chorvatsku lepší kurz při platbě kartou

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 7. 2018

ČSOB láká na placení kartou na dovolené v Chorvatsku. Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny, kteří mají debetní či kreditní kartu Mastercard, dostanou při nákupu v Chorvatsku v červenci výhodnější kurz deviza-nákup. Banka nejdříve zaúčtuje běžný kurz, během srpna ho pak přepočte a rozdíl vrátí na účet.

Například plná nádrž paliva tak podle výpočtů ČSOB díky placení kartou bude stát v přepočtu 2502 korun, což je o 127 korun méně než při výměně korun za chorvatské kuny.

Výhodný kurz chorvatské kuny mají klienti ČSOB a Poštovní spořitelny při platbě kartou Mastercard u obchodníka v Chorvatsku automaticky. Kartu není nutné nikde registrovat.

ČSOB chce mimo jiné upozornit na to, že platební kartou je možné zaplatit v zahraničí stejně jednoduše jako doma. V Česku je v přepočtu více karet než obyvatel a každý měsíc se uskuteční v průměru pět transakcí na kartu, ale jen osm procent plateb se odehrává v cizině.

I přesto, že se platební karty stávají pravidelnou součástí našeho platebního chování, překvapily nás výsledky našeho nedávného průzkumu, který ukázal, že v zahraničí stále dáváme přednost platbám v hotovosti, říká Patrik Madle z ČSOB.

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů. V roce 2017 tam podle ČSÚ vyrazilo na delší cestu 850 000 lidí, meziročně o tři procenta víc.

Další zvýhodnění ČSOB přichystala pro firemní klienty. V případě nákupu na čerpacích na stanicích MOL dostanou držitelé byznys karet v červenci a srpnu zpět vždy tři procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).