Spočítejte si...

Zavřít

Kdo bourá nejčastěji?

ČSOBP index přinesl zajímavá data o nehodovosti v jednotlivých městech ČR. Vysoký provoz a často chaotická doprava drží Prahu na prvním místě. Škodní frekvence se zde pohybovala na 9,1 %. Znamená to, že ze 100 řidičů jich bouralo 9. Praha byla také na prvním místě ve statistice jednotlivých krajů. Nejméně nehod mají řidiči ve Vysočině. Z jednotlivých měst byly neukázanější řidiči v Rychnově nad Kněžnou, tam ze bourali jen dva ze sta. Celorepublikový průměr byl na hodnotě 4,9. Ze sta českých řidičů jich tak nabourá 5.

Je až pozoruhodné, jak jsou charakteristiky řidičů z různých částí republiky – pokud jde o míru rizika, že způsobí dopravní nehodu – v čase stálé. Postavení motoristů z Prahy a dalších metropolí ČR coby těch, kteří bourají nejčastěji, dlouhodobě nikdo neohrožuje a také opačnému pólu žebříčku ČSOBP Indexu kralují již řadu let vždy motoristé z Vysočiny a  východních Čech, i když pořadí jednotlivých okresů se průběžně mírně mění, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.


Daň z nemovitostí: usnadněte si práci s interaktivním formulářem Dražební boom se nekoná        
Standa
Standa (neregistrovaný) ---.ctk.cz
19. 1. 2012 10:00 Nový

to je článek...

...o čem vlastně? Z uvedených údajů není jasné, jestli řidiči s nehodou například v Praze pochází z Prahy nebo je to číslo bez ohledu na příslušnost k uvedené obci. Spíše bych tipoval to druhé...