Hlavní navigace

Kdo bourá nejčastěji?

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 1. 2012

ČSOBP index přinesl zajímavá data o nehodovosti v jednotlivých městech ČR. Vysoký provoz a často chaotická doprava drží Prahu na prvním místě. Škodní frekvence se zde pohybovala na 9,1 %. Znamená to, že ze 100 řidičů jich bouralo 9. Praha byla také na prvním místě ve statistice jednotlivých krajů. Nejméně nehod mají řidiči ve Vysočině. Z jednotlivých měst byly neukázanější řidiči v Rychnově nad Kněžnou, tam ze bourali jen dva ze sta. Celorepublikový průměr byl na hodnotě 4,9. Ze sta českých řidičů jich tak nabourá 5.

Je až pozoruhodné, jak jsou charakteristiky řidičů z různých částí republiky – pokud jde o míru rizika, že způsobí dopravní nehodu – v čase stálé. Postavení motoristů z Prahy a dalších metropolí ČR coby těch, kteří bourají nejčastěji, dlouhodobě nikdo neohrožuje a také opačnému pólu žebříčku ČSOBP Indexu kralují již řadu let vždy motoristé z Vysočiny a  východních Čech, i když pořadí jednotlivých okresů se průběžně mírně mění, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2012 10:00

    Standa (neregistrovaný) ---.ctk.cz

    ...o čem vlastně? Z uvedených údajů není jasné, jestli řidiči s nehodou například v Praze pochází z Prahy nebo je to číslo bez ohledu na příslušnost k uvedené obci. Spíše bych tipoval to druhé...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).