Hlavní navigace

Kde vám pojede díky podzimním prázdninám a dušičkám více vlaků?

Sdílet

Během příštího týdne posílí České dráhy dopravu o desítky posilových vozů. Důvodem je prodloužený víkend, podzimní prázdniny školáků a památka zesnulých.

Nejvíce posilových vozů vypraví na linkách mezi Prahou a Moravou, a dále pak na Slovensko. Právě na Slovensko pojede posilový vlak EuroNight Bohemia Praha – Košice a zpět. Z Prahy bude vyjíždět každý večer od 25. října až do 5. listopadu, opačným směrem z Košic bude odjíždět denně od 24. října do 4. listopadu.

Další posilový expres spojí Prahu s Ostravou a navíc zastaví také v Zábřehu na Moravě a v Olomouci. Vlaky SC 1500 / 1501 pojedou v pátky 25. října a 1. listopadu, v pondělí 28. října a také v neděli 3. listopadu. Spoje budou v těchto termínech operovány jednotkou railjet.

K dalším vlakům budou připojeny posilové vozy. Největší počet posilových vagónů bude vypraven v pátek 25. října, v pondělí 28. října a také na konci podzimních prázdnin ve středu 30. října. V závislosti na počtu rezervovaných míst v dálkových vlacích pak České dráhy posílí i vlaky o víkendu 2. a 3. listopadu. Jednotlivé posilové vozy se objeví především v odpoledních expresech a rychlících, které směřují na Moravu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).