Hlavní navigace

Kde v Evropě vás na silnicích budou čekat potíže?

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 8. 2017

Pokud se tento víkend teprve vypravujete na dovolenou po Evropě nebo se z ní budete vracet, můžou vás potkat komplikace. Poslední týden prázdnin totiž mají obyvatelé ze zemí Severního Porýní-Vestfálska, ve středu Nizozemí, Norsku, Švédsku, Lichtenštejnsku a Švýcarsku. Na trase směrem k jižnímu pobřeží se už naopak velký nápor turistů neočekává. Informace vyplývají ze zprávy asociace ÚAMK.

Ta upozorňuje kromě dopravní situaci i na nepřesné informace ohledně povinné výbavy v zahraničí. Aktuální a ověřené informace najdete v jiné zprávě ÚAMK.

Připomínáme také, že Česká republika a Francie začaly sdílet informace o dopravních přestupcích svých občanů v druhé zemi. To znamená, že do Čech už bez problémů dorazí výzvy francouzské policie k zaplacení pokuty spáchaný ve Francii.

Rakouský tunel Arlberg je uzavřen do října

Komplikace nastávají pro cestující v Tyrolsku a Vorarlbersku. Na silnici SS 16 se kvůli náročné opravě uzavřel až do 2. října Arlberg tunel. Doprava je odkloněna přes paralelní průsmyk Arlberg. O prázdninách se zde očekávají dlouhé dopravní zácpy.


ÚAMK

Ceny PHM v Evropě pomalu rostou

Dopravní omezení v Rakousku

Do neděle 3. září opravují v Rakousku dálnici A23 před Vídní (oprava vozovky a dva tunely Stadlau a Hirschstetten mezi exity Stadlau a Hirschstetten). V každém směru je zde průjezdný jen jeden jízdní pruh. Doporučuje se místo objíždět sjetím z dálnice A5 na rychlostní silnici S1 a dále pak pokračovat po dálnici A22, která vede od Znojma.

Zdroj: ÚAMK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).