Hlavní navigace

Kde své peníze zhodnotíte nejlépe?

Gabriela Hájková

Dokončili jsme kompletní aktualizaci přehledů osobních a spořicích účtů, termínovaných vkladů a vkladních knížek. Můžete si tak najít třeba běžný účet šití přímo vám na míru, kalkulátor vám totiž umožní zadat přesně ty operace (a jejich počet), které pravidelně provádíte.

U vkladových produktů si zase můžete porovnat výnosnost. Přehledy uvádějí vždy maximální dosažitelné úrokové sazby. Proto je u spořicích účtů jako první uváděno Unikátní spoření od UniCredit Bank, můžete zde totiž dostat úrok až 3,5 %. Háček je ale v tom, že takový úrok dostanete jen na část vkladu od 300 000 do 599 999 Kč, tento spořicí účet je totiž úročen pásmově. Část vkladu do 299 999 Kč je úročena 1 %, což výrazně sráží hodnotu efektivního úroku. V takovýchto případech, stejně jako u všech termínovaných vkladů, jsou pásma úroků vždy popsána v tabulkách pod jednotlivými produkty (příklad).

Nejlépe si tak ze spořicích účtů nadále stojí účet od spořitelního a úvěrového družstva Unibon s jedinou sazbou 2,6 %. Z bankovních vkladů mu zatím dýchá na záda spořicí účet od AXA Bank, kde se spořicí prémií nyní můžete získat 2,5 %, v přehledu je uvedena sazba, která bude platit od 15. října.

Garantovaný úrok 2,5 % na spořicím účtu ke kontu Genius Optimal také ode dneška nabízí GE Money Bank. Za spořicí účet neplatíte nic navíc, vše je v zahrnuto v ceně balíčku za osobní účet. Čtěte více: Genius Optimal od GE Money Bank: z kůže vás neodře a ještě vydělá

Našli jste v článku chybu?