Hlavní navigace

Karty Air Bank nově podporují 3D Secure

Sdílet

Patrik Chrz 17. 2. 2015

Air Bank rozeslala svým klientům informaci, že od 16. února podporují její karty systém 3D Secure. 

Při platbě u obchodníka, který tuto funkci podporuje, bude nyní nutné zadat jednorázový kód, který klientovi přijde přes SMS. 

Přestože se emailová zpráva snaží v klientech vzbudit dojem, že se snižuje riziko zneužití karty, systém 3D Secure chrání především obchodníky. Pokud platební brána obchodníka podporuje tuto funkci a platební karta klienta rovněž, může si být obchodník po zadání jednorázového kódu (téměř) jist, že kartu použil její oprávněný držitel a může dodat zboží či službu, aniž by měl strach, že v případě odhaleného zneužití bude muset řešit problémy s karetní spolčeností. 

Již před více než rokem jsem se setkal s platební bránou, která přijímala pouze karty podporující 3D Secure, kamarádovi jsem takto kupoval vstupenky na festival v Goodwoodu, protože žádná z jeho karet tento systém nepodporovala. 

Pro klienty bank se ale zas tak moc nemění – pokud se jejich karta dostane do rukou zlodějům, tak ti moc dobře ví, kde ji použít, který obchodník má platební bránu, která systém 3D Secure nepodporuje. Implementace tohoto systému tak nijak nezbavuje klienty odpovědnosti za kartu, nadále by si měli dávat pozor, aby se nedostala do nepovolaných rukou a pokud to karta umožňuje, tak i aktivně pracovat s nastavením limitů – zejména těch pro internetové a MO/TO (mail order / telephone order – způsob platby, kdy není vyžadován CVV/CVC kód ze zadní strany karty, používají zejména zásilkové služby, teleshopingy a jde o nejčastější způsob zneužití karty) transakce. 

Air Bank bohužel samostatně limit pro MO/TO transakce nastavit neumí, dle infolinky je spojený s limitem pro platby na internetu.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 2. 2015 14:48

    MoB (neregistrovaný) 131.207.242.---

    "... řešit problémy s karetní spolčeností." Prostě se proti nám spolčili, je to jasné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).