Hlavní navigace

Kalousek: Stavební spoření je potřeba dále reformovat

Sdílet

Jiří Hovorka 8. 3. 2011

Pokud projde plán ministerstva financí  budou moci stavební spoření poskytovat i další finančním institucím. Na dnešním Fóru Zlaté koruny uvedl ministr financí Miroslav Kalousek, že připravuje novelu zákona o stavebním spoření.

Stavební spoření je potřeba dále reformovat. Jsem přesvědčen, že zvýšená konkurence může přinést řadu výhod. Očekávám větší komfort pro spotřebitele v důsledku větší konkurence a pro ministry financí, protože to oslabí lobbyistický vliv asociace stavebních spořitelen, uvedl ministr.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 3. 2011 13:49

    LOL2000 (neregistrovaný) ---.vodafone.cz

    Penzijko a spoření je potřeba posílit.Klidně ať zruší příspěvky(do budoucna) na stavbku a prachy přesunou na penzijko.Dal bych tam ale to, že nesmí vybrat dřív než v 60 letech.Zneužívá se toho u zaměstnavatelů.Lidi to vybíraj a je jim jedno že přijdou o příspěvky.Stát tak přichází o daně.
    takže když to shrnu, tak ať stát dává ročně ne 150/měsíc ale klidně 400 až 500 při úložce nad 1000 kč od klienta.Vklad bude muset bejt pochopitelně pojištěn, buď 100% nebo 80%.Spořit by mělo jít už od narození.....těch 18 let náskoku je super.Ať rodiny spoří a držej pospolu.Tam je budoucnost...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).