Hlavní navigace

Kalousek se ohradil proti obviněním expertní daňové skupiny ODS

Ivana Ševčíková

Ministr financí Miroslav Kalousek se dnes ve svém prohlášení ostře ohradil proti výrokům představitelů expertní daňové skupiny ODS, kteří ho prý obviňují z podvodu a z chybných výpočtů.

Výpočty jednotlivých variant, které si zadala expertní skupina ODS, byly učiněny v 1. polovině července 2007, včetně dopadů na veřejné rozpočty a jednotlivé příjmové skupiny daňových poplatníků, uvádí Kalousek ve svém prohlášení. Podle něj byly tyto výpočty předány 13. července 2007 nejen expertní skupině ODS, ale i ekonomickým ministrům všech koaličních stran.

Při koaličních jednáních na začátku tohoto týdne se již žádné nové výpočty neprováděly, pouze byly diskutovány jednotlivé varianty expertní skupiny ODS jako alternativy k vládnímu návrhu, dodává Kalousek.

Poté, co se koalice dohodla na alternativě 12,5 %, byla zapracována do pozměňovacího návrhu přesně s těmi čísly, sazbami a slevami na dani, které expertní skupina ODS měla již měsíc k dispozici. Jedinou změnou bylo zvýšení slevy na dani na dítě jako kompenzace poplatků u lékaře, vysvětluje ministr.

Argumenty o dodatečných propočtech jsou podle Kalouska směšné.

Zdroj: prohlášení ministra financí Miroslava Kalouska

Našli jste v článku chybu?